Dlaczego potrzebujesz rekuperatora?
Każdy mieszkaniec dużego miasta wie, jak cenne jest świeże i czyste powietrze. Znaczna część ludzi przez większość czasu przebywa w zamkniętych pomieszczeniach: szkoła, uniwersytet, biuro, siłownia, basen, centrum handlowe, kawiarnia, mieszkanie lub dom.
Fala poprawy efektywności energetycznej budynków rozpoczęła się od masowego uszczelniania budynków mieszkalnych i domków jednorodzinnych: docieplania elewacji, wymiany okien na plastikowe, wymiany drzwi na hermetyczne, docieplania balkonów. Takie działania faktycznie wspomogły efektywność energetyczną budynków, lecz uniemożliwiły ich naturalną wentylację.
W przypadku braku otworów w oknach, jedynym rozwiązaniem umożliwiającym wentylację stało się ciągłe otwieranie okien – zabieg skrajnie marnotrawny z punktu widzenia ochrony energii oraz potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia ze względu na ryzyko przeciągów i możliwość dostania się do domu różnego rodzaju pyłów i zanieczyszczeń. Współczesne budynki mieszkalne wymagają systemów wentylacji mechanicznej, które będą w stanie dostarczyć świeżego powietrza i usunąć szkodliwe zanieczyszczenia.
Mając na uwadze specyfikę fizjologii oddychania człowieka oraz bezpieczeństwo mikroklimatu stworzono systemy wentylacji nawiewno-wywiewnej PRANA zasilane prądem z sieci elektrycznej.
Rekuperatory PRANA zapewniają jednoczesny napływ i odpływ powietrza, co pozytywnie wpływa na wewnętrzny mikroklimat budynków. Miedziany wymiennik ciepła pośrodku otworu wentylacyjnego pomaga powietrzu wywiewanemu przekazywać ciepło do nawiewu, dzięki czemu świeże powietrze dostaje się do pomieszczenia zachowując tę samą temperaturę. Unikalna konstrukcja i zastosowanie wysokiej jakości niemieckiej miedzi gwarantuje niezmiennie wysoki poziom sprawności systemu aż do 96%.
Jeśli powierzysz wentylację domu rekuperatorowi zapomnisz o:
ciągłym otwieraniu okien i balkonów
Większość użytkowników, którzy zakupili rekuperator PRANA, już w pierwszych tygodniach pracy, odczuli normalizację poziomu wilgotności oraz komfort oddychania świeżym, wzbogaconym o tlen i naturalne jony powietrzem